Paziņojums

Vidzeme ir ļoti būtiska Latvijas daļa. Te ir sarkanbaltsarkanā karoga šūpulis, te Latviešu Pagaidu Nacionālā Padome nolēma proklamēt valsts neatkarību, te iedibinātas daudzas latviešu kultūrā svarīgas tradīcijas.

Vidzeme vienmēr bijusi gaiša, ekonomiski attīstīta, latviska teritorija.

Mēs, Vidzemes partijas dibinātāji, katrs savā profesionālā un sabiedriskā darba jomā no visas sirds esam strādājuši, lai Vidzeme plauktu un zeltu. Lai šeit būtu labi dzīvot šodien un lai Vidzemi par savām mājām sauktu arī mūsu bērni un bērnu bērni.

Diemžēl līdz šim vairumam politisko partiju reģionālā attīstība ir bijusi svarīga vien vārdos, bet darbos noticis gluži pretējais. Līdzekļu samazinājums pašvaldībām un reģionālajām valsts struktūrām, izglītībai un medicīnai ir bijis dramatisks. Lielākas patstāvības un Vidzemes reģiona interešu aizstāvības vietā mēs esam saņēmuši katastrofāli sliktu šā gada budžetu. Paaugstinātie nodokļi samazina iedzīvotāju dzīves līmeni, kavē ekonomikas atlabšanu un jo īpaši gremdē mazos, vidējos uzņēmumus, kuri veido Vidzemes saimnieciskās dzīves mugurkaulu. Notiek tālāks  veselības aprūpes pieejamības samazinājums. Ceļu stāvoklis kļūst sliktāks, komunālie pakalpojumi sadārdzinās.Vidzeme izmirst. Ipaši Vidzemes lauki.

Mēs uzskatam ka vidzemnieku līdzdarbošanās lielajās politiskajās partijās nav devusi pietiekami labus rezultātus tieši Vidzemes un tās iedzīvotāju interešu aizstāvībā. Reizē mēs redzam, ka  lokālās partijas sekmīgi aizstāv savu pilsētu intereses un spēlē ļoti nozīmīgu lomu Latvijas politikā.

Tāpēc mēs veidojam jaunu politisko spēku – Vidzemes partiju, kuras galvenais mērķis ir, lai Latvijas vēsturiskais novads – Vidzeme ir vienlīdz augstu attīstīts, iedzīvotājiem un uzņēmējiem pievilcīgs visā tā teritorijā.

Skolām, slimnīcām, sporta, kultūras celtnēm, ceļiem un ielām, bet pats galvenais – darba vietām – Vidzemē ir jābūt vismaz tādā pat līmenī kā lielajos attīstības centros. Tad te būs dzīvība un daudzi kuri bijuši spiesti aizbraukt, atgriezīsies.

Būtisku lēmumu pieņemšana, daļa nodokļu, atbildība par izglītību, kultūru, ceļiem, medicīnu jānodod reģiona pārziņā.

Mēs cīnīsimies, lai katru likumu, valdības vai pašvaldības lēmumu vispirms vērtē – vai tas veicina ekonomisko attīstību, vai palīdzēs laukiem, mazpilsētām un pilsētām. ES fondu vieglāku pieejamību tieši reģionos, īpašu atbalstu mazattīstītākām teritorijām. Pārdomātu un pieejamāku valsts struktūru tīklu, ciešāku to sasaisti ar pašvaldībām un iedzīvotājiem.

Tas nav ne viena gada, ne viena pašvaldības vai Saeimas sasaukuma uzdevums. Mēs gribam un varam šo mērķu sasniegšanai neatlaidīgi strādāt, neskatoties uz grūtībām un šķēršļiem.

Guntis Gladkins Rūjienas novada domes priekšsēdētājs,
Laimonis Sīpols Alūksnes novada domes deputāts, zemnieks,
Andrejs Ceļapīters Madonas novada domes priekšsēdētājs,
Leons Līdums Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs,
Jānis Rozenbergs Cēsu pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks,
Vladimirs Samohins Pļaviņu novada ģimnāzijas direktors,
Aivars Fomins Alūksnes novada domes priekšsēdētājs,
Vents Armands Krauklis biedrības Atbalsts Valkai valdes priekšsēdētājs,
Dainis Švika Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietnieks,
Nikolajs Stepanovs Vidzemes plānošanas reģiona padomes priekšsēdētājs,
Māris Rungulis Smiltenes novada domes jurists,
Valentīna Moroza uzņēmēja,
Normunds Mazurs uzņēmējs,
Ivars Zalužinskis uzņēmējs,
Elita Laiva Alūksnes novada domes deputāte,
Ivars Noviks banku speciālists,
Ilvars Rullis florbola treneris,
Edgars Diure finašu speciālists,
Irita Ārgale personāls speciāliste,
Aivars Ikšelis teātra režisors, ekonomikas doktors.

Atbildēt

Vidzemes partija
septembris 2023
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Latvijas novadi, kuros strādā Vidzemes partijas deputāti
Kalendārs
septembris 2023
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930